Blog Single

Як розрахувати БЖУ

Що таке БЖУ Під цією абревіатурою маються на увазі білки, жири і вуглеводи.
Норма БЖУ для схуднення підбирається виключно індивідуально. Для цього до уваги береться підлогу, вагова категорія і фізичні навантаження. Правильно і грамотно збалансований раціон харчування допоможе позбутися від зайвої ваги, не виснажуючи себе тривалими голодуванням. Далі ви зможете використовувати його для підтримки ваги, до якого прийшли за підсумками збалансованого харчування і регулярних фізичних занять:
Білки. Будматеріал для всіх клітин організму, що складається з амінокислот, які бувають замінними і незамінними. Вони вважаються абсолютно безпечними в плані накопичення зайвих кілограмів.
Жири. Складаються з жирних кислот, які бувають насиченими, мононенасичені і поліненасичені. Вони потрібні для нормальної роботи різних систем організму, синтезу ряду гормонів і засвоєння вітамінів.
Вуглеводи. Є основним джерелом енергії. Діляться на прості і складні. Їх розщеплення дає організму енергію. Правда, невитрачених частина нерідко перетворюється в відкладення жиру.
Норма БЖУ в день Щоб правильно розрахувати БЖУ для схуднення, слід прийняти денний раціон людини рівним 100%. Далі виробляються нескладні підрахунки. Основне завдання при позбавленні від зайвих кілограмів полягає в правильному розподілі загальної частки між усіма трьома елементами.
Фахівці-дієтологи рекомендують близько 60% віддати вуглеводів, які є у великій кількості в хлібі, фруктах, овочах і крупах. Перераховані продукти відносяться до джерел клітковини і великої кількості мікроелементів. Не слід зловживати легкими вуглеводами. Білок є найважливішим будівельним матеріалом для м’язів. Він особливо актуальний для людей, які прагнуть наростити м’язову масу і добитися необхідної рельєфності тіла. Без певного енергетичного балансу процес відновлення м’язів після тренування буде проходити гірше. Виходить, що близько 30% від всіх продуктів повинна становити їжа, що має великий вміст білка. Він відповідає за угамування голоду, заряд бадьорості і енергію, стан душевної рівноваги. Його основним джерелами є: м’ясо; риба; молочні продукти; яйця.
Дотримуючись баланс БЖУ, не варто забувати про жирах. За словами фахівців, вони повинні складати саму меншу частину денного раціону і досягати близько 10%. Надмірна кількість цих мікроелементів стане ключовою причиною появи холестерину. Корисні жири містяться у великій кількості в рибі, маслі і жирному м’ясі. Вважається, що для правильної роботи організму необхідно виключити зі свого раціону продукти, в яких міститься пальмова олія. При заняттях спортом із середньою інтенсивністю оптимальним балансом БЖУ стане 30:20:50.

Post your comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *